
180 - 360 mm (7" - 14")
LEDSON LED-ramper i den mindre storleken 7" till 14" (180 mm till 360mm). Dessa små LED ramper är utmärkt till t.ex. furhjuling, motorcykel / mc eller snöskoter. Välj mellan olika ljusbilder (spot/flood/kombinationsljus och svängd ramp) beroende på vilken sort du är i behov av. Vill du ha mer ljus längre fram på vägen (större avstånd på ljuset) så är spot att föredra medan kombinationsljus ger en blandning av spot och flood och ger då mer ljus ut mot vägrenen. En svängd ramp är i grunden ett spotljus men tack vare sin böjda design så kommer lite mer av ljuset att kastas mot sidorna av vägen.
-
Epix11 SlimIn stock€149.50 €119.60Retailer price €149.50 Retailer price €119.60€149.50 €119.60
✓ Ultra-compact design with impressive brightness
✓ Epix11 Slim reaches a full 420m at 1 lux with powerboost
✓ Ledson's pulse-controlled powerboost -
Epix14+ Prime LED rampIn stock€239.50 €191.60Retailer price €239.50 Retailer price €191.60€239.50 €191.60
✓ Exclusive design will make you visible with style
✓ Epix14+ Prime reaches 459 m at 1 lux with Powerboost
✓ Position light with unique dynamic ignition -
Epix14+ Prime Strobe LED rampIn stock€259.50 €207.60Retailer price €259.50 Retailer price €207.60€259.50 €207.60
✓ Exclusive design will make you visible with style
✓ Integrated position light, R65 approved strobe light
✓ Epix14+ Prime Strobe reaches 459 m at 1 lux with Powerboost -
Orbix14+ Ledson LED rampIn stock€219.50 €175.60Retailer price €219.50 Retailer price €175.60€219.50 €175.60
✓ Orbix14+ makes you stand out
✓ Unique position light with dynamic ignition
✓ 375 m (1 lux) and 4500 actual lumen
