Loading...

Diodhuset Sverige AB


Vi är ett snabbväxande tillväxtföretag inom modern fordonsbelysning med unik produktkompetens och kundservice som marknadsför ett brett, prisvärt och efterfrågat utbud av miljövänliga belysningslösningar.

Vi jobbar hårt för att alltid överträffa dina förväntningar på vår kundservice, kompetens och innovativa, snygga och kostnadseffektiva belysningslösningar för alla fordon, från minsta entusiastfordon till tunga bruksfordon på väg, räls och vatten, inom entreprenad, lantbruk, skogsbruk och gruvor.

Vi gör allt för dig, från försäljning och kundservice till produktutveckling och leveranser, för att du ska bli mer än nöjd. Vi finns här för dig när du behöver support t.ex. tips och råd vid produktval och montering eller om något skulle ha gått fel. Därför ger vi dig också 30 dagars öppet köp och långtgående garantier, som du kan läsa mer om i våra köpvillkor.

Du kan som kund till oss alltid känna dig 100% trygg, både före och efter köpet. Det lovar vi!

Diodhuset

Urban
Försäljningschef
urban@diodhuset.se
042-453 33 35

Jim
Distriktssäljare
jim@diodhuset.se
042-453 33 32

Joakim S
Distriktssäljare
joakim.strand@diodhuset.se
042-453 34 60

Håkan
Distriktssäljare
hakan@diodhuset.se
042-453 49 16

Peter
Distriktssäljare
peter@diodhuset.se
042-453 34 65

Jonny
Distriktssäljare
jonny@diodhuset.se
042-453 33 37

My
Teamledare Inneförsäljning
my@diodhuset.se
042-453 34 62

Maksymilian
Innesäljare
max@diodhuset.se
042-453 49 19

Jonatan
Innesäljare
jonatan@diodhuset.se
042-453 34 64

David
Creative Director
david@diodhuset.se
042-453 33 31

Andy
E-försäljningsansvarig
andy@diodhuset.se
042-453 34 68

Malin G
Marknadskoordinator
malin.gustavsson@diodhuset.se
042-453 49 17

Robin B
Marknad & Produktutvecklare
robin@diodhuset.se
042-453 33 36

Marcus
E-handelssystemutvecklare
marcus@diodhuset.se
042-453 33 34

 

Robin P
E-handelssystemutvecklare
robin.persson@diodhuset.se
042-453 49 13

Andreas
Inköpschef
andreas@diodhuset.se
042-453 49 14

Magnus
Produktutvecklingschef & Distriktssäljare
magnus@diodhuset.se
042-453 33 33

Gabriel
Inköpare & Produktutvecklare
gabriel@diodhuset.se
042-453 34 61

Gabriella
Logistikchef
gabriella@diodhuset.se

Emil
Teamledare Logistik
emil@diodhuset.se
042-453 34 63

Madelene
Logistik
madelene@diodhuset.se

Ellinor K
Logistik
ellinor.kronholm@diodhuset.se

Fanny
Logistik
fanny@diodhuset.se

Fredrik
Logistik
fredrik@diodhuset.se

Qusaie
Teamledare Produktion
qusaie@diodhuset.se

Casper
Produktion & Reklamation
casper@diodhuset.se

Malin
Ekonomi, Reklamation & Inköpare
malin@diodhuset.se
042-453 33 38

Bengt
VD
bengt@diodhuset.se
042-453 34 69